COERVER® COACHING

HISTORIA

Coerver® Coaching to znany na całym świecie system szkolenia inspirowany wiedzą holenderskiego trenera Wiela Coervera, który w 1974 roku doprowadził Feyenoord do triumfu w Pucharze UEFA). W latach 70′ Coerver rozpoczął pracę nad stworzeniem innowacyjnego programu rozwoju umiejętności młodych piłkarzy. Program został opracowany w 1984 przez Alfreda Galustiana i gwiazdę Chelsea – Charlie Cooke’a. Koncentrował się na nauczaniu mistrzowskiego panowania nad piłką (ball mastery) i na rozwijaniu umiejętności gry 1 na 1. Następnie system został rozszerzony o wszystkie aspekty indywidualnej i zespołowej gry ofensywnej, tworząc kompleksową Piramidę Rozwoju Zawodnika (Pyramid of Player Development)

METODA

Coerver® Coaching to ogólnoświatowy, kompleksowy system szkolenia piłkarskiego, zawierający wszystkie elementy niezbędne do wychowania i ukształtowania zawodnika na najwyższym poziomie.

Coerver® Coaching to program nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany do wszystkich piłkarzy i trenerów, ale szczególnie dopasowany do młodych zawodników w wieku 5-16 lat.

 

GŁÓWNE CELE

– Rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy. 
– Organizacja treningów w atrakcyjnej formie do ćwiczenia i gry. 
– Kształtowanie wartości etycznych i moralnych przez sport m.in. szacunku dla innych. 
– Przygotowanie techniczne, mentalne i motoryczne zawodników. 
– Bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości.

PROGRAM

Współtwórcy programu: Alfred Galustian oraz Charlie Cook przedstawiają metodologię Coerver Coaching jako pełnowartościowy system szkolenia, który oparty jest na kodeksie Coervera, piramidzie rozwoju zawodnika, piramidzie ruchów, unikalnym narzędziu do planowania sesji treningowych oraz moście umiejętności.

Filozofia treningu Coerver Coaching oparta jest na Piramidzie Rozwoju Zawodnika (Pyramid of Player Development), składającej się z sześciu bloków:
1.  Ball Mastery – mistrzowskie panowanie nad piłką,
2. Receiving & Passing – przyjęcia i podania,
3. Moves 1 v 1 – gra 1 v 1 w ataku i obronie,
4. Speed – szybkość,
5. Finishing – wykańczanie akcji,
6. Group Play (Group Attack) – gra zespołowa.

 

COERVER® COACHING na świecie

Coerver® Coaching to jedna z najdoskonalszych na świecie metod nauczania oraz doskonalenia gry w piłkę nożną. Jest to opinia wyrażana przez wielu wybitnych trenerów i znanych piłkarzy. Wśród nich są m. in. Franz Beckenbauer, Jurgen Klinsmann, Gerard Houllier, Vincente del Bosque czy Rene Meulensteen. Po 35 latach doświadczeń i ewolucji programu z pełnym przekonaniem można uważać Coerver® Coaching jako kompleksowy oraz globalny system szkolenia piłkarskiego, który obejmuje wszelkie aspekty niezbędne do wychowania oraz ukształtowania zawodnika kompletnego. 

Potwierdzeniem uznania metody Coerver® Coaching za globalną, jest fakt korzystania z programu czołowych klubów europejskich. Proces szkolenia dzieci i młodzieży w znacznym stopniu oparty jest na filozofii Coervera, bądź inspirowany na kompleksowych środkach treningowych tworzonych przez dział programowania światowej metody. Współpraca została nawiązana m. in. z akademiami Bayernu Monachium, Realu Madryt, AC Milan, Olimpique Marsylia, Rosenborg Trondheim czy klubów angielskiej Premier League takich jak Liverpool FC, Arsenal Londyn, Manchester United, Chelsea Londyn, Newcastle United, Stoke City oraz klubu występującego w angielskiej Championship, Birmingham City. Od wielu lat model szkolenia oparty na metodologii Coerver® Coaching realizowany jest w narodowych związkach piłki nożnej: Francji, Anglii, Japonii czy Australii. Natomiast najbardziej znanymi piłkarzami, którzy w głównej mierze wychowali się na kompleksowym programie są: Thomas Mueller, Arjen Robben, Robin van Persie, Toni Kroos czy autor jednego z najdroższych transferów w historii piłki nożnej, Gareth Bale.
Oficjalnym i globalnym partnerem Coerver® Coaching od roku 2015 jest Benfica Lizbona.
Coerver® Coaching funkcjonuje w kilkudziesięciu krajach na świecie, zrzesza ponad kilka milionów uczestników.

COERVER® COACHING
w Polsce

W Polsce Coerver® Coaching funkcjonuje od 2011 roku. Systemem objętym jest blisko 6 tysiący uczestników. Działa on na kilku płaszczyznach: dla zawodników – akademie piłkarskie dla dzieci i młodzieży od 4 do 18 roku życia oraz obozy piłkarskie letnie i zimowe, dla trenerów – szkolenia trenerskie i indywidualne formy współpracy, dla klubów – programy uzupełniające treningi klubowe, dla szkół – programy wspierające nauczycieli wychowania fizycznego i szkolne kluby sportowe.

Przewiń do góry