Co to jest Coerver Coaching?

Coerver Coaching to uznana za najlepszą na świecie metoda treningu piłkarskiego dzieci i młodzieży. Pogram nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany jest do wszystkich piłkarzy i trenerów, najbardziej efektywne działanie metody można zaobserwować u młodych zawodników w wieku 4-18 lat. System Coerver’a skupia się głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach. Pierwszy program szkolenia Coerver Coaching opracowany został w 1984 przez Alfreda Galustiana i gwiazdę Chelsea – Charlie Cooke’a (inspirowali się oni naukami holenderskiego trenera Wiela Coervera – zwanego „Einsteinem futbolu”).

Najlepszym świadectwem uznania dla Coerver Coaching jest fakt, iż w procesach szkolenia młodych zawodników z metody tej intensywnie korzystają akademie piłkarskie czołowych klubów Europy: AC Milan, Real Madryt, Arsenal Londyn, Manchester United, Chelsea Londyn, Newcastle United, Fulham Londyn, Bayern Monachium, Olympique Marsylia, Rosenborg Trondheim. Piłkarzami, którzy piłkarskie szlify zdobywali dzięki metodzie Coerver Coaching są m.in.: Thomas Mueller, Arjen Robben, Boudewijn Zenden i Robbin van Persie.

Czy Coerver Coaching jest klubem piłkarskim?

Nie, Coerver Coaching jest systemem treningowym, wg. którego trenują zawodnicy zrzeszeni w Akademiach Performance na całym świecie. Metodologia Coerver’a uznaje, iż w rozgrywkach powinni brać udział zawodnicy powyżej 12-13 roku życia. Treningi są przygotowane w ten sposób aby podczas każdej jednostki zawodnik miał jak największą styczność z sytuacjami meczowymi. W przyszłości część naszych akademii będzie brała udział w rozgrywkach piłkarskich.

Czy przynależąc do innego klubu mogę brać udział w zajęciach Coerver Coaching?

Tak, Akademię Performance można potraktować również jako element doszkalający. W naszych akademiach trenują także zawodnicy na co dzień zrzeszeni w innych klubach sportowych.

Gdzie mogę trenować systemem Coerver Coaching?

Nasze ośrodki funkcjonują w Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu, Gliwicach, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Szczegóły można znaleźć w zakładce AKADEMIE.
Poza tym organizujemy również obozy piłkarskie dla dzieci i młodzieży – z intensywnym programem szkolenia metodą Coerver Coaching.

Jak założyć akademię Coerver Coaching w moim mieście?

Coerver Coaching poszukuje partnerów i trenerów chcących zorganizować ośrodki w swoich miastach. Założenie akademii nie wiąże się z koniecznością zainwestowania żadnych funduszy ze strony partnera/trenera. Pierwszy krok to zebranie grupy chętnych – min. 12 dzieci.

Czy mogę kupić materiały szkoleniowe Coerver Coaching?

Coerver Coaching Polska nie prowadzi sprzedaży materiałów szkoleniowych. Pełny dostęp do metodologii Coerver’a mają tylko licencjonowani trenerzy, którzy prowadzą zajęcia w naszych akademiach.

Jak zorganizować trening pokazowy Coerver Coaching?

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wdrożeniem systemu Coerver Coaching w swoim klubie/mieście/regionie, możemy wspólnie zorganizować pokazowy trening. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z naszym biurem.

Jak można wdrożyć metodologię Coerver Coaching w moim klubie?

Coerver Coaching to nie tylko akademie piłkarskie, to również system szkoleń piłkarskich w drużynach klubowych – Team Training. Jednostki treningowe mogą być wplecione w treningi drużyny, a ich ilość i częstotliwość może być dostosowana do potencjału i możliwości klubu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie oferty Coerver Coaching dla Twojego klubu.

Czy Coerver Coaching organizuje obozy piłkarskie?

Tak, zarówno zimowe jak i letnie, jedno- i kilkudniowe, w Polsce i w innych krajach, w których działa Coerver Coaching. W wakacje na Mazurach zorganizowaliśmy obóz piłkarski, który prowadził trener Austin Speight – główny trener Coerver Coaching Ireland, w swojej karierze pracował m.in. w Manchester City i Blackburn Rovers; trenował tak znanych zawodników jak David Beckham, Joe Cole, Steven Gerrard, Rio Ferdinand. Dla dzieci był to niewątpliwy piłkarski autorytet. Dodatkowo zajęcia prowadzone były w języku angielskim (z tłumaczeniem).
Informacje o obozach piłkarskich można znaleźć na naszej stronie w zakładce OBOZY.

Jurgen Klinsmann
Mistrz Świata FIFA World Cup™ - Niemcy

Gdyby metody treningu Coerver® Coaching były dostępne za mojej młodości - z pewnością byłbym lepszym piłkarzem

Jose Morais
Trener asystent Jose Mourinho - Real Madryt

We wczesnych latach nauczania powinniśmy skupić się na technice. Coerver był pierwszym systemem, dzięki któremu zrozumiałem filozofię nauczania techniki gry. Presja znana z meczu dodana jest do wszystkich ćwiczeń. Używam metod Coervera w pracy z moimi zawodnikami.

Vicente del Bosque
UEFA Euro i FIFA World Cup™ Mistrz Świata - trener reprezentacji Hiszpanii

Kursy Coerver Coaching w Realu Madryt były bardzo dobrze przyjęte. Naszym celem jest techniczna doskonałość. Jeżeli zawodnicy nie są świetnie wyszkoleni to na wysokim poziomie gry, niezależnie od taktyki, i tak przegrają.

Partnerzy