Dla zawodników
 • Poprawisz swoje umiejętności gry, przede wszystkim kontrolę i panowanie nad piłką
 • Nauczysz się, jak używać technik najlepszych piłkarzy na świecie
 • Będziesz szybszy zarówno z piłką jak i bez piłki. Będziesz miał więcej radości z gry!
Dla trenerów
 • Dowiesz się, jak efektywnie uczyć techniki gry w piłkę nożną
 • Dostaniesz setki pomysłów na urozmaicenie treningów
 • Nauczysz się, jak prowadzić ciekawe zajęcia przez cały sezon
 • Otrzymasz gotowe rozwiązania typowych problemów trenerskich.
Dla rodziców
 • Profesjonalnie prowadzone, bezpieczne i ciekawe zajęcia dla Twojego dziecka
 • Najwyższa jakość treningów na wzór holenderskiego szkolenia młodzieży
 • Zobaczysz wyraźne postępy w grze Twojego dziecka
 • Dostajesz najlepszą na świecie metodę nauki gry w piłkę nożną

Metoda

Coerver® Coaching to ogólnoświatowy, kompleksowy system szkolenia piłkarskiego,  zawierający  wszystkie  elementy  niezbędne  do  wychowania
i ukształtowania zawodnika na najwyższym poziomie. Coerver Coaching to filozofia postrzegania piłki nożnej, w myśl której o sile zespołu decydują indywidualne umiejętności piłkarskie zawodników.

Coerver® Coaching to program nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany do wszystkich piłkarzy i trenerów, ale szczególnie dopasowany do młodych zawodników w wieku 5-16 lat.

Główne cele Coerver® Coaching to:

-Rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy.
-Organizacja treningów w atrakcyjnej formie do ćwiczenia i gry.
-Kształtowanie wartości etycznych i moralnych przez sport m.in. szacunku dla innych.
-Przygotowanie techniczne, mentalne i motoryczne zawodników.
-Bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości.

Historia

Coerver® Coaching to znany na całym świecie system szkolenia inspirowany wiedzą holenderskiego trenera Wiela Coervera, który w 1974 roku doprowadził Feyenoord do triumfu w Pucharze UEFA). W latach 70′ Coerver rozpoczął pracę nad stworzeniem innowacyjnego programu rozwoju umiejętności młodych piłkarzy. Program został opracowany w 1984 przez Alfreda Galustiana i gwiazdę Chelsea – Charlie Cooke’a. Koncentrował się na nauczaniu mistrzowskiego panowania nad piłką (ball mastery) i na rozwijaniu umiejętności gry 1 na 1. Następnie system został rozszerzony o wszystkie aspekty indywidualnej i zespołowej gry ofensywnej, tworząc kompleksową Piramidę Rozwoju Zawodnika. Zestaw ćwi- czeń stale ewoluuje. Obecnie dzieci mogą naśladować zagrania m.in. L.Messiego oraz C. Ronaldo.

Program

Filozofię treningu Coerver® Coaching obrazuje Piramida Rozwoju Zawodnika (Pyramid of Player Development):

Atak – Zespołowa Gra Ofensywna. Ćwiczenia rozwijające umiejętność gry kombinacyjnej w małych grupach z naciskiem na szybki atak.
Wykończenie akcji – ćwiczenia rozwijające technikę oraz uczące zachowań instynktownych podczas gry, głównie w sytuacjach pod bramką przeciwnika.
Szybkość – Ćwiczenia poprawiające przyspieszenie, szybkość, zmianę tempa biegu i siłę podczas gry z piłką i bez piłki.
Poruszanie się na boisku, gra 1 na 1 – Ćwiczenia dot. wygrywania pojedynków indywidualnych pozwalających na stworzenie na boisku wolnej przestrzeni.
Przyjęcie i podanie – ćwiczenie rozwijające u zawodników tzw. pierwszy kontakt z piłką oraz ćwiczenia kładące nacisk na dokładne, przemyślane i kreatywne podania.
Ball Mastery –  czyli mistrzowskie panowanie nad piłką. Zawodnik wykonuje
z piłką indywidualne ćwiczenia używając obu nóg.

Zastosowanie wszystkich ww. elementów musi odbywać się w odpowiednim wymiarze czasowym i obciążeniach dostosowanych do wieku i umiejętności zawodników. Coerver® Coaching to metoda odpowiednia na każdym poziomie treningu i dla każdego piłkarza.

Coerver® na świecie

Coerver® Coaching, uznany za najdoskonalszy na świecie program nauki gry w piłkę nożną, wykorzystywany jest w procesach szkoleniowych w czołowych klubach świata, m.in. Manchester United, AC Milan, Real Madryt, Arsenal Londyn czy Bayern Monachium, rekomendowany i używany w federacjach piłkarskich: Francuski Związek Piłki Nożnej, Football Federation of Australia, Chiński Związek Piłki Nożnej, Japoński Związek Piłki Nożnej, Bayern Monachium FC, Newcastle United FC, Arsenal FC. Coerver® Coaching funkcjonuje w kilkudziesięciu krajach na świecie, zrzesza ponad kilka milionów uczestników. Od 1986 roku oficjalnym partnerem programu Coerver® Coaching jest adidas.

OPINIE TRENERÓW, ZAWODNIKÓW I RODZICÓW

 

„Gdyby metody treningu Coerver® Coaching były dostępne za mojej młodości – z pewnością byłbym lepszym piłkarzem”

 

Jurgen Klinsmann, FIFA World Cup™ Mistrz Świata – Niemcy

„Opinie po kursach prowadzonych w Brazyli są rewelacyjne. Wzieło w nich udział wielu byłych uczestników Mistrzostw Świata, zarówno zawodników jak i trenerów. Coerver® Coaching kładzie duży nacisk na umiejętności indywidualne jak i na kreatywność w grze”

Carlos Parriera, FIFA World Cup™ Mistrz Świata – trener rep. Brazylii

„We wczesnych latach nauczania powinniśmy skupić się na technice. Coerver® był pierwszym systemem, dzięki któremu zrozumiałem filozofię nauczania techniki gry. Presja znana z meczu dodana jest do wszystkich ćwiczeń. Używam metod Coervera w pracy z moimi zawodnikami”
Jose Morais, Trener asystent Jose Mourinho – Real Madryt

 

„Coerver® Coaching to najlepszy program szkolenia umiejętności piłkarskich jaki znam. Pomimo upływu 25 lat nadal ewoluuje i ekscytuje…”

Gerard Houllier, Trener Aston Villa FC, Liverpool FC, Olympique Lyon i reprezentacji Francji

Coerver® w Polsce

W Polsce Coerver® Coaching funkcjonuje od 2011 roku. Systemem objętym jest blisko 5,5 tysiąca uczestników. Działa on na kilku płaszczyznach: dla zawodników – Akademie piłkarskie dla dzieci i młodzieży od 4 do 18 roku życia oraz obozy piłkarskie letnie i zimowe; dla trenerów – szkolenia trenerskie i indywidualne formy współpracy; dla klubów – programy uzupełniające treningi klubowe, dla szkół – programy wspierające nauczycieli wychowania fizycznego i szkolne kluby sportowe.

Rada trenerów

MASTER COACH COERVER COACHING
TOMASZ SPYRA

W strukturach Coerver Coaching Polska od 2010 r. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uczestnik konferencji w kraju jak i zagranicą między innymi w Niemczech, Anglii, Danii i Szwajcarii. Prowadzący Coerver Coach Training Clinic. Uczestnik oraz prelegent na elitarnym szkoleniu Coerver Coaching International w Szwajcarii w 2014 r. Area Manager rynku śląskiego. Współautor poradnika dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego opracowanego przez Coerver Coaching Polska we współpracy z firmą Mawi.

Tematyka poruszana na blogu: Trening piłkarski, trening motoryczny.
Telefon: 797 001 302
Email: tomasz.spyra@coerver.pl

FOOTBALL COACH COERVER COACHING
AGATA SUDOŁ

W strukturach Coerver Coaching Polska od 2015 r. Absolwentka AWF Wrocław. Trener z uprawnieniami UEFA B. Na co dzień pracująca w Coerver Performance Academy Dolny Śląsk i prowadząca zajęcia piłkarskie ze specjalizacji techniki w Szkole Mistrzostwa Sportowego „SMS JUNIOR” we Wrocławiu. Uczestniczka licznych konferencji m.in. All About Football, Lech Conference.

Tematyka poruszana na blogu: Trening motoryczny; trening piłkarski
Telefon: 797 001 306
Email: agata.sudol@coerver.pl

MASTER COACH COERVER COACHING
MATEUSZ NOWAK

W strukturach Coerver Coaching Polska od 2011 r. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestnik konferencji oraz stażów trenerskich w kraju i za granicą, między innymi w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Area Manager rynku podkarpackiego. Prelegent Coerver Coach Training Clinic. Współautor poradnika dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego opracowanego przez Coerver Coaching Polska we współpracy z firmą Mawi.

Tematyka poruszana na blogu: Trening motoryczny; trening piłkarski
Telefon: 797 001 305
Email: mateusz.nowak@coerver.pl

FOOTBALL COACH COERVER COACHING
PIOTR PARZONKA

W strukturach Coerver Coaching Polska od 2012 r. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na co dzień trener pracujący w Coerver Performance Academy Katowice. Uczestnik szkolenia Coerver Youth Diploma Course w Holandii. Prelegent podczas Coerver Coach Training Clinic.

Tematyka poruszana na blogu: Trening piłkarski, trening motoryczny.
Telefon: 797 001 303
Email: piotr.parzonka@coerver.pl

Jurgen Klinsmann
Mistrz Świata FIFA World Cup™ - Niemcy

Gdyby metody treningu Coerver® Coaching były dostępne za mojej młodości - z pewnością byłbym lepszym piłkarzem

Jose Morais
Trener asystent Jose Mourinho - Real Madryt

We wczesnych latach nauczania powinniśmy skupić się na technice. Coerver był pierwszym systemem, dzięki któremu zrozumiałem filozofię nauczania techniki gry. Presja znana z meczu dodana jest do wszystkich ćwiczeń. Używam metod Coervera w pracy z moimi zawodnikami.

Vicente del Bosque
UEFA Euro i FIFA World Cup™ Mistrz Świata - trener reprezentacji Hiszpanii

Kursy Coerver Coaching w Realu Madryt były bardzo dobrze przyjęte. Naszym celem jest techniczna doskonałość. Jeżeli zawodnicy nie są świetnie wyszkoleni to na wysokim poziomie gry, niezależnie od taktyki, i tak przegrają.

Partnerzy