Coerver Clinic

Globalny program szkolenia trenerów, prowadzony m.in. w Anglii, Holandii, Niemczech, Japonii, USA. Podzielony jest on na trzy etapy, uwzględniające określony zakres materiału oraz kończy się egzaminami pozwalającymi zdobyć trzy stopnie uprawnień trenerskich: Coerver Coach Assistant, Coerver Football Coach, Coerver Football Coach Plus.

Coerver® Coaching w liczbach

10+

Lat w Polsce

50+

Krajów na świecie

1.65

Miliona zawodników i trenerów

37

Lat doświadczenia

20+

Zorganizowanych szkoleń

850

Trenerów wzięło udział w naszych szkoleniach

O nas

Kurs Coerver Coaching w Realu Madryt, był bardzo dobrze przez nas odebrany, biorąc pod uwagę nasz cel, jakim było doskonalenie technicznych umiejętności.

Vicente del Bosque

Były zawodnik i trener Realu Madryt, selekcjoner Reprezentacji Hiszpanii w latach 2008-2016 z którą zdobył mistrzostwo świata w 2010 i mistrzostwo Europy 2012.

Coerver Coaching jest najlepszą metodą uczenia technicznych umiejętności piłkarskich z jaką się spotkałem, nawet po 25 latach dalej się rozwija i ekscytuje.

Gerard Houllier

Były selekcjoner Reprezentacji Francji, trener FC Liverpool i Olympique Lyon, z którym zdobył dwa mistrzostwa Francji. Dyrektor techniczny francuskiej federacji.

Żałuję, że program Coerver Coaching nie był dostępny kiedy byłem młody, z pewnością dzięki niemu stałbym się lepszym zawodnikiem.

Jurgen Klinsmann

Jeden z najskuteczniejszych napastników w latach 90., dwukrotnie zdobył Puchar UEFA oraz – z drużyną narodową – mistrzostwo Świata i Europy.

Kluby, które nam zaufały*

*Kluby, które są naszymi partnerami, lub korzystały ze szkoleń Coerver Coaching.

3 etapy szkolenia

Clinic Basic

Bazowe szkolenie przedstawiające filozofię Coerver Coaching, jej charakterystykę i najważniejsze założenia. Kurs obejmuje dwa weekendowe zjazdy (łącznie 28 h. zajęć teoretycznych i praktycznych), po ukończeniu kursu trener otrzymuję certyfikat ze stopniem Coerver Coach Assistant i uzyskuję możliwość uczestnictwa w rekrutacji do drugiego etapu szkolenia.

Clinic Pro

Drugi etap szkolenia Coerver Coaching. Mogą odbyć je trenerzy z ukończonym 1 stopniem. Po kursie oraz zdaniu egzaminu praktycznego i teoretycznego, każdy trener otrzymuje certyfikat z tytułem Coerver Football Coach. Szkolenie ma charakter stacjonarny - 5 dni zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Odbywa się raz w roku równocześnie ze zgrupowaniem Kadry Narodowej Coerver Coaching. Uczestnicy szkolenia mają możliwość hospitowania oraz częściowo prowadzenia zajęć praktycznych z wybraną grupą.

Clinic Elite

Trzeci etap szkolenia, realizowany w formie wyjazdu zagranicznego, dedykowany dla trenerów, którzy ukończyli drugi poziom. Głównymi prelegentami na szkoleniu będą przedstawiciele Coerver International. Wprowadzenie na szerokie wody światowej piłki.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla trenerów grup młodzieżowych

poszukujących nowych trendów, inspiracji i sposobów pracy nad rozwojem swoich zawodników według metody uznanej przez wielu wybitnych trenerów za najlepszą w kształtowaniu umiejętności piłkarskich

Dla koordynatorów, dyrektorów akademii/klubów piłkarskich

aby poznać sprawdzone metody i formy pracy, wykorzystywane w topowych klubach na całym świecie oraz spójny program szkoleniowy prowadzący przez wszystkie etapy rozwoju zawodnika od skrzata po juniora, aby wprowadzić zmiany, korekty i poprawić i ujednolicić program szkolenia w swoim klubie.

Dla nauczycieli wychowania fizycznego

aby poznać ciekawe, atrakcyjne, intensywne i efektywne środki treningowe, w celu uatrakcyjnienia prowadzonych lekcji i zajęć dodatkowych.

Dla trenerów drużyn seniorskich

oczekujących podniesienia indywidualnych umiejętności zawodników oraz chcących rozwijać styl gry całej drużyny w oparciu o gry zadaniowe Coerver Coaching. W poprzednim sezonie w szkoleniu wzięła udział spora grupa trenerów pracujących w drużynach seniorskich w II, III i IV lidze.

Program szkolenia Coerver Clinic Basic

 • Założenia filozofii i metodologii szkolenia opartej o rozwój indywidualnych umiejętności piłkarskich;
 • Detale i szczegóły nowoczesnego nauczania gry w piłkę nożną wg metody Coerver Coaching Method©;
 • Model Pracy Coerver® Coaching.  Etapizacja procesu szkolenia;Budowa jednostki treningowej;
 • Formułowanie oraz realizacja celów szkoleniowych na poszczególne mikro i makrocykle treningowe;
 • Sposoby przygotowania efektywnych środków i jednostek treningowych;
 • Ball Mastery jako fundament pracy szkoleniowej. 
 • Klasyfikacja elementów panowania nad piłką oraz wykorzystanie w poszczególnych etapach szkolenia;
 • Coerver Coaching Moves Program. Piramida ruchów. Gry 1v1, 2v2. Efektywne sposoby nauczania i doskonalenia elementów ruchów na bazie mostu umiejętności, praktyczne wskazówki i detale w nauczaniu zmian kierunku, zatrzymań i startów oraz zwodów;
 • Most umiejętności (Coerver Skills Bridge©). Stopniowanie presji w treningu piłkarskim;
 • Budowanie stylu gry zespołu. Coerver Coaching Team Play. Effective Possesion. Fast Break Attack;
 • Praktyczna psychologia sportu. Rola komunikacji na linii trener – zawodnik w procesie szkolenia;
 • Różnice między tradycyjnym modelem szkolenia a metodą Coerver® Coaching.

TERMINY I LOKALIZACJE

Clinic Basic

GDAŃSK

 • Gdańsk, Balon Olimpijski
 • I zjazd: 15-16.01.2022
 • II zjazd: 29-30.01.2022

KATOWICE

 • AWF Katowice
 • I zjazd: 22-23.01.2022
 • II zjazd: 5-6.02.2022

HARMONOGRAM I ZJAZDU

HARMONOGRAM II ZJAZDU

Liczba wolnych miejsc

COERVER® COACHING

KONTAKT

Tomasz Spyra
Project Manager
tel. 797 001 302 
e-mail: szkolenia@coerver.pl