Klinika w Katowicach

Dodano dnia 30-10-2017

Chwilę po zakończonej klinice dla trenerów odbywającej się w Katowicach, mieliśmy okazję porozmawiać z dwoma uczestnikami, którzy przebyli daleką drogę, aby wziąć udział w szkoleniu. Swoimi wrażeniami podzielili się z nami Rafał Gajdamowicz z Cresovii Górowo Iławeckie i Mirosław Lubas z Mazurii Giżycko, dwaj reprezentanci Warmii i Mazur.
CC: Co Was skłoniło, żeby przemierzyć taki kawał drogi i wziąć udział w Coerver Coaching Training Clinic w Katowicach?
RG: Ja od dawna interesowałem się metodologią Coerver Coaching i od dawna miałem takie zamierzenia. Ukończyłem kurs UEFA A, żeby uzyskać licencję trenerską, a kolejnym moim celem był właśnie udział w waszym szkoleniu. Szukałem, gdzie można było odbyć taki kurs i trafił się właśnie w  Katowicach więc razem z kolegami – trenerami z naszego regionu, wybraliśmy się tutaj większą grupą, żeby dalej doskonalić się w nauczaniu gry w piłkę nożną.
ML: Chcieliśmy dowiedzieć się czegoś nowego, zobaczyć jak mogą funkcjonować  inne kierunki rozwoju trenerskiego. Tak jak wspomniał Rafał, jesteśmy po kursie UEFA A, jednak kurs Coerver Coaching pokazuje trochę inną drogę, inne metody i formy nauczania piłki nożnej. Liczyliśmy, że to szkolenie się nam bardzo mocno przyda w naszym osobistym rozwoju.

CC: Mieliście wcześniej styczność z metodologia Coervera?
ML: W naszym regionie jest z tym ciężko, nie ma takiej okazji, może jedynie za pośrednictwem internetu.
RG: Tak, raczej musieliśmy polegać na rzeczach wyszukanych w internecie, znalezionych w  fachowych czasopismach, ewentualnie wzmianki pojawiały się na kursokonferencjach. Elementy Coerver’owskie od razu rzucały się w oczy i widać było, że ta metodologia ma swoje duże plusy. Przede wszystkim pod względem indywidualnego rozwoju zawodników. To nas bardzo interesowało.

CC: Więc jak wrażenia po kursie, udało nam się sprostać Waszym oczekiwaniom?
ML: Z pewnością to było dla nas nowe spojrzenie, poznaliśmy dużo ciekawych elementów technicznych, które na pewno będziemy wykorzystywali w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą, a  myślę, że i dużo elementów będzie przydatnych dla seniorów. W zasadzie wszystko, co zobaczyliśmy możemy wykorzystać i wplatać w swój trening więc myślę, że na pewno każdy z nas jest bardzo zadowolony.
RG: Przede wszystkim zobaczyliśmy bardzo ciekawy sposób prowadzenia zajęć, bardzo ciekawe jednostki treningowe, bardzo ciekawe zastosowane środki. Jednocześnie wydawało się, że są bardzo proste, ale też bardzo intensywne, wymagające. Sam na sobie poczułem, jak bardzo intensywne są ćwiczenia w Coerverze, cały czas coś się dzieje, nie ma pustych przestojów. Przy tym, mimo zmęczenia, cały czas trzeba być skoncentrowanym. Żeby wbiec w odpowiednim momencie na boisko, włączyć się w  ćwiczenie… Tutaj cały czas, że tak powiem, zawodnik jest w  grze. Tak jak na boisku – 90. minuta, sędzia dolicza pięć – trzeba jeszcze wytrzymać te pięć minut, jednocześnie cały czas być skoncentrowanym. To była świetna lekcja.

CC: Dziękuję Wam bardzo za rozmowę. Może w przyszłości rozwiniemy współpracę i Coerver Coaching będzie bardziej obecne na Warmii i Mazurach.
ML: Bardzo chętnie.

CC: Nie zatrzymuję, bo czeka Was długa podróż do domu. Szerokiej drogi!
ML: Dziękujemy.
RG: Dzięki i do zobaczenia.

Jurgen Klinsmann
Mistrz Świata FIFA World Cup™ - Niemcy

Gdyby metody treningu Coerver® Coaching były dostępne za mojej młodości - z pewnością byłbym lepszym piłkarzem

Jose Morais
Trener asystent Jose Mourinho - Real Madryt

We wczesnych latach nauczania powinniśmy skupić się na technice. Coerver był pierwszym systemem, dzięki któremu zrozumiałem filozofię nauczania techniki gry. Presja znana z meczu dodana jest do wszystkich ćwiczeń. Używam metod Coervera w pracy z moimi zawodnikami.

Vicente del Bosque
UEFA Euro i FIFA World Cup™ Mistrz Świata - trener reprezentacji Hiszpanii

Kursy Coerver Coaching w Realu Madryt były bardzo dobrze przyjęte. Naszym celem jest techniczna doskonałość. Jeżeli zawodnicy nie są świetnie wyszkoleni to na wysokim poziomie gry, niezależnie od taktyki, i tak przegrają.

Partnerzy